
Загрљај подршке за особе с ријетким болестима
Поводом обиљежавања Дана ријетких болести, наша школа је с поносом учествовала у иницијативи „Загрли за ријетке“, пружајући подршку особама које живе с ријетким болестима и њиховим породицама.
Директорица школе Сузана Шврака и професор Борислав Марић присуствовали су овом значајном догађају, истичући важност солидарности, разумијевања и инклузије у нашем друштву. Заједничким загрљајем послали смо снажну поруку подршке, да нико није сам и да заједно можемо градити заједницу испуњену емпатијом и прихватањем.
Кроз разговор и симболичне активности учили смо о изазовима с којима се суочавају обољели од ријетких болести, развијајући свијест о важности хуманости и међусобне подршке.
Дан ријетких болести нас подсјећа да су различитости богатство, а загрљај мали, али снажан знак пажње који може значити много. 💜




